3. Лукойл с труден успех при гостуването на Спартак

Лукойл с труден успех при гостуването на Спартак

Шампионите от Лукойл Академик записаха доста труден успех при гостуването си на Спартак в Националната баскетболна лига за мъже. „Студентите” надделяха в плевенската зала “Балканстрой” с 84:80.

До почивката Спартак водеше с 43:40, а в третата част домакините ъщо имаха преднина от 8 точки. Въпреки това баскетболистите на Лукойл Академик успяха да изравнят, а в последствие и да стигнат до крайния успех.

Най-резултатни за шампионите бяха Уили Дийн с 25 точки и Ристе Стефанов с 20, а за Спартак с 24 точки завърши Александър Дяковски, а с 18 Хрисимир Димитров.

Лукойл е лидер в класирането с 19 победи и 3 загуби, докато Спартак са трети с 12 успеха и 11 загуби.