3. Лукойл със загуба в Истанбул

Лукойл със загуба в Истанбул

Христо Николов записа 17 точки и 5 борби за българския отбор

Лукойл загуби първото си гостуване от турнира ФИБА Къп. Българският шампион отстъпи на Истанбул Буюкшехир с 69:81.

До момента „студентите” имат победа и загуба,  колкото и днешният им съперник. В следващия кръг Лукойл ще се изправи срещу румънския Клуж Напока в зала „Универсиада” на 1-ви ноември.

Отборите изиграха много оспорвана първа четвърт, в която разликата само веднъж беше по-голяма от 3 точки. Въпреки че домакините водеха през повечето време от втория период, темпото се запази и Лукойл Академик изоставаше само с 2 точки на почивката – 39:41.

Истанбул започна второто полувреме със серия от 11:0, за да натрупа по-стабилна преднина не погледна назад до края на мача. След 30 минути игра разликата беше 9 точки, а през последната част отново стана двуцифрена.

Христо Николов записа 17 точки и 5 борби за българския отбор, дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби добави Кийт Клантън, а по 11 вкараха Асен Великов и Далтън Пепър (6 борби).

За победителите Иван Бува отбеляза 19 точки и хвана 5 борби, а с 14 и 8 асистенции се включи Майкъл Томпсън.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича