3. Лукойл се класира за финала след трета победа над Рилски спортист

Лукойл се класира за финала след трета победа над Рилски спортист

Тимът на Лукойл Академик стана първият финалист в плейофите на държавното първенство, след като се наложи с 92-87 над Рилски спортист. „Студентите” успяха да обърнат мача в края на втората част, след като изоставаха с 25 точки. След тази победа Академик спечели серията с 3-0 и на финала ще срещне победителят от сблъсъка межди Левски и Черно море.

За победителите най-резултатен бе Тодор Стойков, който завърши двубоя с 29 точки и 10 борби. Зад него остана Уили Дийн с 18 т. и 6 асистенции, а Ристе Стефанов добави още 17 точки за победителите. Драгослав Папич се отчете с 27 точки за Рилецо, а Иван Лилов записа две по-малко. С по 15 точки се отчетоха Александър Груев и Травис Питърсън.

Домакините започнаха по-добре двубоя, а в края резултатът бе 23-8 за Рилски спортист. Втората част отново мина под диктовката на „скиорите”, а преднината им се увеличи до 25 точки. Шампионите постепенно се съвзеха и на почивката резултатът бе 47-35.

Третата част започна с две тройки на Стойков, а за няколко минути Лукойл поведе с 60-58. Домакините обаче успяха да си върнат водачеството в края на частта.

Четвъртата част бе много динамична, но две тройки на Стойков отново обърнаха мача. Две минути преди края на двубоя Лукойл поведе в резултата с 85-83 и не изпусна преднината си до края.