3. Лукойл се срина в последната четвърт срещу Макаби Ришон

Лукойл се срина в последната четвърт срещу Макаби Ришон

Родният шампион водеше с 58:53 преди последната четвърт, но загуби със 70:84

Лукойл Академик загуби със 70:84 (20:16, 16:23, 22:15, 12:30) у дома срещу израелския Макаби Ришон в среща от третия кръг на група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за купата на ФИБА-Европа. Поражението остави българите на трето място в групата с актив от 4 точки. Макаби е с 5 точки, а лидерът Енисей Красноярск има 6 точки до момента.

Лукойл Академик води през голяма част от мача в "Арена Ботевград", но не успя да задържи аванса си до самия край. Първата четвърт беше равностойна, а българският отбор дори имаше преднина от 20:16. Макаби направи силна серия от 14:0 през втората част и успя да се оттегли с аванс от 39:36 на почивката.

В последните минути на третия период "студентите" надиграха своя противник, отбелязвайки 11 точки срещу нито една за Макаби Ришон.

Последната четвърт започна с аванс от 58:53 за Лукойл Академик, но се стигна до 68:68 три минути преди края. До финалната сирена домакините вкараха само още две точки срещу 16 за гостите от Израел, които се поздравиха със заслужен успех в срещата.

За Лукойл Академик Желко Шакич направи "дабъл дабъл" - 16 точки и 11 борби, а неговият съотборник Филип Виденов добави 13 точки. Павлин Иванов отбеляза 12 точки за Лукойл. За гостите Чарлс Райт реализира 20 точки.

Лукойл Академик: Желко Шакич 16, Филип Виденов 13, Павлин Иванов 12, Филип Барович 14, Бранислав Ратковица 4 (Крис Минков 3, Димитър Димитров 8)

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки