3. Лукойл спечели дербито срещу Балкан

Лукойл спечели дербито срещу Балкан

Срещи от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Лукойл Академик победи Балкан със 71:66 в дербито на 4 кръг в НБЛ като домакин в Правец. Баскетболистите на Тони Дечев продължават напред единствени без загуба, ботевградчани отстъпиха за първи път тази есен.

Филип Виденов реализира 22 точки за успеха, 18 добави Желко Шакич, който грабна и 9 борби, а Бранислав Ратковица добави още 13 точки и 6 асистенции.

Срещата бе генерална репетиция за момчетата на Тони Дечев преди първото им домакинство в турнира за европейската купа на ФИБА. В сряда (4 ноември) от 20,00 часа в "Арена Ботевград" "студентите" приемат осемкратния първенец на Естония БК Калев. В Правец бяха пуснати в продажба и първите билети за надпреварата. Билети могат да се закупят и в мрежата на Eventim.bg.

Филип Виденов започна ударно за домакините и за пет минути имаше на сметката си 10 точки. Ветеранът пробиваше, вкарваше тройка след тройка, крадеше топки в защита, бореше се и благодарение на него Лукойл Академик дръпна с 20:4, а първата четвърт завърши при резултат 20:9. Балкан живна във втората и намали на полувремето до 27:35.

След почивката ботевградчани, които имаха подкрепата на многобройна агитка в Правец се вдигнаха на щурм, изравниха 40:40 и дори поведоха с 43:40 минута преди края на третия период. След 30 минути на таблото светеше 45:43 в полза на "зелените". Най-интересното обаче предстоеше, защото Мартин Маринов все още не бе изригнал от тройката. След два негови снаряда отдалеч Балкан дръпна с 53:49, а до края на редовното време имаше точно 6 минути. В тях опитът и класата на Филип Виденов, поел отговорността в решителните мигове, хладнокръвието на Бранислав Ратковица, нанизал две важни тройки и борбеността на Желко Сакич, наклониха везните в полза на шампионите.

Крилото на Лукойл Академик Димитър Димитров получи подкрепата на майка си Тина Димитрова в Правец. Треньорката от години работи в школата на италианския Римини. В залата да проследи изявите на своя отбор мястото си бе заел и президентът на клуба Валентин Златев. Той изгледа срещата редом до спортния директор и легенда на шампионите Тодор Стойков.

Двама малчугани от школата на Лукойл си спечелиха правото да гледат на живо супер атракцията с мотори - "Нощта на скоковете". Марин Маринов и Преслав Смирнов не успяха да излъчат победител от играта по стрелба от наказателната линия и поделиха наградата, осигурена от Националната баскетболна лига в партньорство с федерацията по мотоциклетизъм.

Черно море Порт Варна – Академик Бултекс 99 – 96:77 (24:17, 25:19, 21:20, 26:21)

Спартак Плевен – Левски 2014 – 76:70 (20:18, 20:18, 10:18, 26:16)

Рилски спортист – Ямбол – 94:68 (24:9, 22:19, 36:17, 12:23)

Лукойл Академик – Балкан - 71:66 (20:9, 15:18, 8:18, 28:21)

Черноморец – Берое – 61:70 (10:13, 17:22, 20:20, 14:15)

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки