3. Любо Минчев за успеха на Берое: Това е една пирова победа

Любо Минчев за успеха на Берое: Това е една пирова победа

"Сега вече е ясно, че ще трябва да изиграем допълнителни квалификации"

Старши треньорът на баскетболния Берое Любо Минчев заяви успеха със 78:73 над Кожув в Балканската лига, че това е една пирова победа. "Това е една пирова победа. Спечелихме, но изпуснахме едно цяло първо полувреме. В това време съперникът натрупа сериозна разлика. След това се радвам, че съумяхме да се върнем, но на нас ни бе необходима победа с 9 и повече точки разлика. Така при победа и в Прищина срещу Сигал можехме да търсим директно класиране за втората фаза. Сега вече е ясно, че ще трябва да изиграем допълнителни квалификации. Нямам никакво обяснение обаче защо така се получиха нещата през първото и второто полувреме. Нито съм се карал, нито съм викал на почивката. Казах им единствено, че опитах всичко и те самите трябва да се променят. И те го направиха."

"Николай Николов направи страхотно включване – и в защита, и в нападение. Игра страхотно в защита срещу Брандън Пен. Мисля че той допринесе с повече енергия и ентусиазъм и ги придаде и на останалите. Първото полувреме имахме доста отворени стрелби, но не ги вкарахме, процентът ни бе доста слаб. През второто полувреме обаче процентът ни се подобри", добави още специалистът.

Треньорът на Кожув Иле Ефтимов пък обясни поражението със загуба на концентрация, но не пропусна да поздрави заралии за постигнатия успех. "Загубихме мача. Поздравявам домакините за победата, ние продължаваме напред. Ще се готвим за следващия двубой,като ще трябва и да подобрим някои неща. Определено срещу Берое показахме две лица – едно по-добро през първото полувреме и едно не толкова добро през второто. След почивката някои от най-важните ни играчи натрупаха и по четири лични нарушения, но това не е оправдание. Просто загубихме концентрация.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки