3. Малко не стигна на баскетболните националки срещу Словения (ВИДЕО)

Малко не стигна на баскетболните националки срещу Словения (ВИДЕО)

20 точки за България записа Борислава Христова

Женският национален отбор на Бъгария загуби с 66:71 от Словения в мач от квалификациите за Евробаскет 2021. Както и в първата среща със словенките, нашите момичета гониха успеха до последно, но малко не им достигна.

Победата класира Словения за европейското, а България и Гърция ще се срещнат в пряк мач за втората позиция в група А тази събота. Малката разлика в днешния двубой пък може да помогне на нашия тим да е сред петте най-добри втори отбори в деветте групи.

Двубоят започна отлично за момичетата на Стефан Михайлов, които играеха вдъхновено и не отстъпваха по нищо на класния опонент. След първата четвърт те изоставаха само с две точки, а във втората използваха колебанията у Словения, за да направят обрат и дори да поведат в резултата. Българките взеха шест точки аванс, но не успяха да го задържат дълго. Домакините не само изравниха, но завършиха полувремето със серия от 9-0, което им даде и толкова аванс на почивката - 41:32.

И двата отбора се радваха на доста стабилна успеваемост, но въпреки старанията на нашите момичета, Словения поддържаше разлика. В последните две минути от третата четвърт обаче България успя да съкрати пасива си само до три точки, а преди финалния период имаше да наваксва четири - 55:51.

Борбата под коша продължи и в заключителната част. "Лъвиците" дори имаха шанс да изравнят при малко повече от шест минути на часовника. И двата пъти, в които българките бяха близо до Словения обаче, домакините отговориха с решаващи тройки.

Ключова бе серията на словенките от 7-0, която отново им даде девет преднина три минути преди края.

20 точки за България записа Борислава Христова, Жаклин Златанова се отличи с 14 и 10 борби, а 14 вкара и Димана Макариева.

Ева Лисец бе най-резултатна в мача и за Словения с 23 точки.