3. Марица продължи победния си ход в НВЛ и срещу Казанлък

Марица продължи победния си ход в НВЛ и срещу Казанлък

Момичетата на Иван Петков надиграха тези на Петър Дочев с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)* след 74 минути игра

Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей (Казанлък) в последния мач от програмата на Група Б от междинния дял на редовния сезон в женската Национална волейболна лига. Пред препълнени трибуни в зала Арсенал, момичетата на Иван Петков надиграха тези на Петър Дочев с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)* след 74 минути игра.

Разпределителката на Марица Анелия Минчева направи три аса от общо пет за отбора в първия гейм, които дадоха на пловдивчанки сериозен аванс в резултата.  Към края на гейма обаче в игра за Розите влезе младият втори плеймейкър Василена Папанова. Нейните сервиси доста затрудниха посрещането на Жълтите и застрашиха тяхната преднина.  В крайна сметка до обрат не се стигна и Марица затвори гейма при 25:20.

Домакините влязоха устремно във втората част и поведоха с 5:1, но авансът им бързо беше стопен.  На второто техническо прекъсване разликата вече бе 4 точки в полза на Марица.  Малко след това градусът на напрежението в залата значително се вдигна, когато съдиите промениха свое решение след като Иван Петков вече беше извършил смяна в своя състав.  Настъпи известна суматоха, която прекъсна мача за няколко минути.  След възобновяването на играта двата тима се впуснаха в люта битка до края на гейма, а успешните изяви в нападение на Янита Николова вкараха интрига в резултата.  Все пак частта завърши с успешен пайп на Диана Малинова за крайното 25:23 в полза на гостенките.

При 11:7 за Марица в третия гейм, под бурните аплодисменти на публиката, на терена влезе помощник-треньорката на Казанлък Ваня Соколова и направи своя дебют за отбора като състезателка.  Това сякаш вдъхна повече увереност сред нейните съотборнички и те намериха сили да потърсят път към обрата.  До такъв обаче не се стигна.  Маричанки продължиха да доминират, а казанлъчанки започнаха да грешат повече.  С отлични изяви най-вече от Силвия Андреева до края на гейма, Жълтите спокойно затвориха мача при 25:17 и 3:0.

Топреализатор на срещата стана Янита Николова с 16 точки за Казанлък.  Най-резултатна за победителките бе Силвана Чаушева с 13.  Началният удар на Марица допринесе за успеха с цели 11 аса.

Във временното класиране пловдивчанки остават начело, непобедени вече в осем мача, като във врата им диша Левски (София), който с един изигран мач повече има същия актив от 24 точки.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)