3. Маверикс удържа натиска на Ню Йорк Никс – 99:94

Маверикс удържа натиска на Ню Йорк Никс – 99:94

Джош Хауърд отбеляза 19 точки за домакините от Далас Маверикс, Джейсън Кид добави 16 за да помогне на своя тим да удържи натиска на гостите Ню Йорк Никс.

Домакините записаха девета поредна победа у дома срещу представителите на Ню Йорк не са печелили в Далас след победата с 100:93 от 16 декември 1999 г, когато Маверикс играеха срещите си на „Реюниън Арина”.

Четвъртият най-резултатен баскетболист в НБА Дирк Новицки бе точен в само 3 от  общо 13-те си стрелби, отбелязвайки 10 точки – с две повече от най-слабия си резултат за сезона.

Центърът на Никс Еди Къри, който пропусна последните 33 срещи за тима си, направи първото си участие за сезона. Той отбеляза само две точки за 2:30 минути, които прекара на терена, като овладя и две борби под коша.

Антоан Райт отбеляза 13, Брандън Бас добави 12 и Джейсън Тери записа 10 за Маверикс.
Крис Дюхон бе точен в първите си девет опита под коша и отбеляза 24, а Уилсън Чандлър добави още 20 за Никс, които загубиха втората си поредна среща след като триумфираха над шампиона Бостън Селтикс през изминалата неделя.