3. Маями Хийт стигна полуфинала на Изток

Маями Хийт стигна полуфинала на Изток

Те победиха Никс с 4:2 в серията

Маями Хийт, който завърши на 7-о място в редовния сезон, след което загуби от Атланта Хоукс и бе на път на отпадне от плейин турнирна, е на финал в Източната конференция, след като отстрани Ню Йорк Никс с 4:2 победи в плейофната серия. „Горещите“ успяха да спечелят шестия двубой от серията с 96:92. Маями чака някой измежду Бостън Селтикс и Филаделфия 76-ърс на финала на Изток.

Ню Йорк Никс започна силно двубоя и поведе с 31:24 след първата част в „Касея Сентър“. Маями Хийт обаче започна втората част със серия от 13:3, с която взе лидерството, като запази аванс от една точка до полувремето при 51:50. Никс изравни в началото на третата четвърт при 56:56, след което Маями Хийт успя да запази аванса си до края, не позволявайки на опонента да изравни отново. „Горещите“ спечелиха третата и четвъртата част с 23:21 и 22:21, за да се поздравят и с крайния успех.

В основата на успеха на Маями Хийт отново бе голямата звезда Джими Бътлър, който се отчете с 24 точки, 8 борби и 4 асистенции. Бам Адебайо пък остана на борба от дабъл-дабъл – 23 точки и 9 овладени топки.

Джейлън Брънсън се опита да „износи“ Ню Йорк Никс със своите 41 точки, но само Джулиъс Рандъл му помогна с 15 пункта и 11 борби.