3. Маями и Чикаго поведоха с по 3:0 победи в плейофните си серии

Маями и Чикаго поведоха с по 3:0 победи в плейофните си серии

Шампионът от редовния сезон Чикаго се наложи с 88:84 над домакина Индиана и поведе с 3:0 победи в плейофната серия от първия кръг в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Дерик Роуз завърши с 23 точки, а Луол Дън се отличи с 21 точки, 6 борби и 6 асистенции за гостите.

В изключително напрегнатия двубой с честа смяна на водачеството Роуз даде аванс на тима си с точен изстрел от полето 17,8 секунди преди края за 86:84.

В последствие Дани Грейнджър пропусна от зоната на трите точки, а резервата Рони Брюър оформи победата на Чикаго с два точни наказателни удара секунда преди сирената.

Грейнджър беше най-полезен за Индиана с 21 точки.Вторият на Запад Маями също взе аванс от 3:0 победи след 100:94 срещу домакина Филаделфия.

Дуейн Уейд завърши с 32 точки и 10 борби, а ЛеБрон Джеймс се отличи с 24 точки, 15 борби и 6 асистенции за успеха.

Домакините стартираха ударно и дръпнаха с 9:0, а малко преди края на първата част авансът им нарасна до 26:16.

През втората част гостите стабилизираха изявите си и се оттеглиха на почивка със само 2 точки пасив при 50:52. Филаделфия контролираше играта през третата четвърт и запази аванса си.

С тройка на Джеймс гостите поведоха за първи път в мача със 76:75 в началото на последната част. До края Маями не даде много шансове на съперника. 5 минути преди сирената гостите вече водеха с 90:80, което предреши крайния победител.

Елтън Бранд завърши с 21 точки и 10 борби за Филаделфия, а Джру Холидей добави 20 точки, но това не беше достатъчно.

На Запад Портлънд надделя над гостуващия Далас със 97:92 и намали пасива си в серията на 1:2 победи. Двубоят беше равностоен в първите си три части, но след серия от 12:2 точки в началото на последната четвърт домакините дръпнаха с 87:74, което се оказа достатъчно за успеха.

Уесли Матюс беше най-полезен за Портлънд с 25 точки, а ЛАМаркъс Олдридж добави 20 точки. Джейсън Тери се отличи с 29 точки и 7 асистенции за тексасците, а Дирк Новицки завърши с 25 точки и 9 борби, но те единствени записаха двуцифрен точков резултат от отбора на Далас.