3. Маями надигра Атланта след продължение

Маями надигра Атланта след продължение

Маями победи като гост Атланта със 116:109 след продължение в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА)

Маями победи като гост Атланта със 116:109 след продължение в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), предаде БТА. "Горещите" играха без контузените Дуейн Уейд и Леброн Джеймс.

В тяхно отсъствие Крис Бош бе лидер на гостите от Флорида, реализирайки 33 точки. Той вкара тройка в последните секунди на двубоя и изравни резултата 93:93. Марио Чалмърс реализира 13 от своите 29 точки в допълнителния период и също има основна заслуга за успеха на гостите. Джо Джонстън беше най-резултатен за "ястребите" с 20 точки.

В понеделник Маями загуби с 92:100 от Атланта, но успя да вземе реванш в тази среща и да запази първото си място в Югоизточната дивизия.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Сакраменто победи Милуоки у дома със 103:100. Тайрек Евънс реализира три наказателни удара в последната минута на двубоя и завърши общо с 26 точки, а "кралете" спечелиха, след като изоставаха с 21 точки след втората четвърт.

Маркъс Торнтън беше най-полезен за Сакраменто с 27 точки, а ДеМаркъс Къзънс завърши с 15 точки и 12 борби. Брендън Дженингс от Милуоки беше най-резултатен в мача с 31 точки, а неговият съотборник Дрю Гудън добави още 18 точки.

Сан Антонио надигра с 93:71 у дома шампиона Далас, а Мат Бонър реализира 17 точки за Спърс. Домакините остават на първо място в Югозападната дивизия.

Лос Анджелис Лейкърс пък допусна поражение със 107:96 при гостуването си на Портланд.