3. Маями победи Далас на старта на сезона в NBA (видео)

Маями победи Далас на старта на сезона в NBA (видео)

Ню Йорк спечели драматично срещу Бостън в „Медисън Скуеър Гардън”

В повторение на финала от миналия сезон Маями Хийт взе реванш от настоящите шампиони от Далас Маверикс. „Горещите” спечелиха с 105:94, въпреки че в първите 3 четвърти на двубоя тотално изпепелиха противниците си.

Още в първата част от двубоя Хийт показаха изключително солидна игра в защита и доста ефективно нападение, довело до 32:17 в тяхна полза. В следващите 2 части картината на терена не се промени много, а „горещите” спечелиха съответно с 30:24 и 35:24.

На старта на последната четвърт разликата резултатът беше 97:65. Точно тогава обаче шампионите от Далас напомниха за себе си, което, комбинирано с отпускането в редиците на Маями, доведе до успех с 29:8 за Маверикс. Разликата от 32 точки обаче се оказа непреодолима и в крайна сметка единственото до което домакините се добраха бе по-почетна загуба.

Най-резултатен за победителите стана звездата на тима ЛеБрон Джеймс с 37 точки. „Краля” овладя и 10 борби и направи 6 асистенции. След него се нареди Дуейн Уейд с 26 точки, 8 борби и също 6 асистенции. За Далас Джейсън Тери записа 23 точки, а звездата на тима Дирк Новицки добави още 21.

В първия мач от сезона отборът на Ню Йорк Никс спечели драматично срещу Бостън Селтикс. В двубой пълен с обрати нюйоркчани се наложиха с 106:104. За Никс Кармело Антъни отбеляза 37 точки, а Амар’e Студамайър – 21. При борбите отново Антъни бе най-полезен за отбора си с 8. За Бостън Рейджън Рондо вкара 31 точки и направи 13 асистенции. Брендън Бас и Рей Алън пък завършиха с по 20 точки, а Бас се отличи и с 11 борби.