3. Маями поведе в серията срещу Индиана

Маями поведе в серията срещу Индиана

ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд изиграха пореден отличен мач, а Маями Хийт победи у дома Индиана Пейсърс със 115:83, за да поведе с 3-2 в този полуфинален плейоф от Източната Конференция в НБА.

Джеймс наниза 30 точки и записа 10 борби и 8 асистенции, докато Уейд се отчете с 28 точки. Маями водеше с 49:40 на полувремето, благодарение на два отлични коша на Джеймс. Дани Грейнджър пък напусна контузен в края на втората четвърт, а без него Индиана не можеше да се бори с вдъхновения ЛеБрон.

Маями бяха бързи на контраатака и не повториха грешките от победата на Пейсърс в мач номер три. MVP-то на лигата Джеймс, който вкара 40 точки при неделната победа над Индиана, върна домакинското предимство на тима си. Хийт могат да си осигурят място на финала срещу Бостън или Филаделфия при победа в Индиана в четвъртък.