3. Маями продължава да мачка

Маями продължава да мачка

Вижте резултатите от НБА

Отборът на Маями Хийт продължава победния си ход в първенството на НБА, след като постигна пета победа в петия си мач. Този път "Горещите" се наложиха над гостуващия Шарлот Бобкатс с разгромното 129:90. Най-добър за Хийт беше Крис Бош, който вкара 24 точки и спечели 10 борби, а друга от звездите - Дуейн Уейд завърши мача с 22 точки.

Това е втора победа на шампионите на Източната конференция от миналата година в рамките на 5 дни над този съперник, след като в сряда го победи с 96:95, благодарение на коша на Дуейн Уейд 2.9 секунди преди края.В първия ден на новата 2012-а година обаче нещата не изглеждаха никак сложни заради отчайващата защита на гостите от Южна Каролина. В един момент в началото на второто полувреме разликата стана невероятните 28 точки- 65:37.

Звездата на отбора ЛеБрон Джеймс, който вчера обяви плановете си за сватба с дългогодишната си приятелка и майка на двете му деца- Савана Бринсън, завърши срещата с 16 точки и 60 процента успеваемост при стрелбата.

Също по 16 точки имат в сметките си и Марио Чалмърс и Норис Коул. За гостите от Шарлът Ди Джей Уайт наниза 21 точки.

След тази победа Маями и Оклахома Сити в Западната конференция са единствените отбори, които имат 100-процентов актив. Първа победа в това първенство постигна отборът на Минесота Тимбъруулвс и тя дойде срещу шампионите от Далас с 99:82.

Кевин Лав вкара 25 точки и спечели 17 борби за 'Горските вълци", а испанският новобранец Рики Рубио реализира 14 точки и направи 7 асистенции.

Срещата вървеше равностойно, но във финалните 6 минути изненадващо шампионите не реализираха нито един кош, а в този период домакините направиха серия от 15:0 точки, което им гарантира и победата. Далас също не тръгна добре в първенството и има само една победа от пет изиграни мача. Водещият им състезател Дирк Новицки приключи срещата с 21 точки.

Денвър победи Лос Анджелис Лейкърс с 99:90, като италианецът Данило Галярди вкара 20 точки за домакините, а Тай Лоусън завърши със 17 точки и 10 асистенции. В последните 2 минути и 47 секунди играчите на Детройт реализираха 11 безответни точки и така изковаха успеха си, който пък сложи край на серията от три поредни победи за езерняците.

Испанецът Пау Гасол вкара 20 точки за Лейкърс, както и добави 11 борби. Ендрю Бинъм пък приключи мача с 18 точки и 16 борби.

Другият отбор от Лос Анджелис- Клипърс, победи Портланд с 93:88 и има баланс от 2 победи и 2 загуби. Блейк Грифин беше най-резултатен с 20 точки, а Крис Поул вкара 17, включително и победния кош 9.3 секунди преди края на срещата. За Портланд това е първо поражение от началото на първенството. В техните редици Джамал Кроуфорд остана на резервната скамейка, но след това влезе и вкара 23 точки, а ЛаМаркъс Олдридж заби 19, като 15 от тях през второто полувреме.

Бостън Селтикс спечели очаквано визитата си на Вашингтон, като за крайното 94:86 24 точки вкара ветеранът Кевин Гарнет. Раджон Рондо стана единственият играч в кръга с трипъл-дабъл, завършвайки с 18 точки, 14 асистенции и 11 борби. За Вашингтон това е четвърта загуба в четири мача и последно място в Източната конференция. Гостите от Бостън пък имат 2 победи и 3 поражения.