3. Маями разгроми Бруклин с 30 точки разлика

Маями разгроми Бруклин с 30 точки разлика

Загуба за Лейкърс в Солт Лейк Сити

Дуейн Уейд вкара 22 точки, а ЛеБрон Джеймс пропусна да запише трипъл-дабъл при успеха на Маями с 30 точки разлика над Бруклин Нетс- 103:83. Това е четвърта победа за Маями от началото на сезона в пет изиграни мача досега. Уейд вкара 10 от общо 14 опита за стрелба от игра, а Джеймс се размина с трипъл-дабъл за две асистенции и завърши с личен актив от 20 точки, 12 борби и 8 асистенции за 30 минути на терена. Сега шампионите започват серия от 6 мача като гости, а до момента водят в класирането на Югоизточната дивизия.

За гостите от Бруклин Крис Хъмфрис направи дабъл-дабъл още до почивката, след като вкара 11 точки и спечели 11 борби. През второто полувреме обаче той беше незабележим, което се оказа решаващо за съпротивителните сили на отбора. В Лос Анджелис местният Клипърс се наложи над шампиона на Западната конференция от миналия сезон Сан Антонио Спърс със 106:84, като това е трета победа за домакините от пет мача. ДеАндре Джордън и Блейк Грифин завършиха мача с двуцифрен резултат и имаха основен принос за успеха. Грифин вкара 22 точки и взе 10 борби, а Джордан реализира 20 точки и взе 11 топки под кошовете.

4:47 минути преди края на мача, когато Клипърс поведе с 25 точки аванс, Грифин, Джордан и Крис Пол, който има баланс от 10 точки и 12 асистенции, получиха почивка от треньорското ръководство. За гостите от Сан Антонио Дани Грийн заби 12 точки, а ветеранът Тим Дънкан- 10. За шпорите това е първо поражение от началото на първенството, но въпреки това те регистрират най-доброто начало за клуба в историята му. Иначе те и Далас Маверикс водят в Западната конференция с еднакъв актив- 4/1.

Единствената среща, която беше решена с продължения, противопостави Бостън и Вашингтон, като Келтите биха със 100:94. Брандън Бас вкара 5 последователни точки в допълнителното време, а след началните четири мача Бостън започнва поредица от пет гостувания. Кевин Гарнет беше най-резултатен за Бостън с 20 точки и 13 рибаунда, Раджон Рондо пък се отличи с 18 точки и 14 асистенции.

Резервата на Селтикс Джейсън Тери вкара 16, а Бас- 11. За гостите по 16 отбелязаха Брандън Бийл, Кевин Серафин и Мартъл Уебстър. Иначе за Вашингтон това е втора загуба от този съперник през сезона и общо трета от началото на първенството, а заедно с Детройт са единствените отбори без победа.

В Далас местният тим постигна 4-а победа от началото на първенството, след като се справи със 109:104 над Торонто Рартърс. О Джей Майо и Крис Камън с по 22 точки всеки осигуриха третата поредна победа. Началото на сезона с 4/1 е второто най-добро начало след сезон 2007/2008. Днес те играха без Шон Мериън и Елтън Бранд, но още във втората част направиха аванс от 16 точки, който им осигури комфорт до края. Андреа Барняни се разписа с 25 точки за Торонто, който има само една победа от първите си пет мача.

В Солт Лейк Сити Юта пречупи стабилния отбор на Лейкърс с 95:86, но въпреки това има едва две победи и се намира на дъното в Северозападната дивизия. Ал Джеферсън вкара 18 точки за Джазмените, а Ранди Фой се отличи със 17, включително пет тройки. За гостите отново на висота беше Кобе Брайънт, който завърши срещата с 29 точки. Началото на мача беше трудно за него, след като от първите си 10 опита имаше едва три успешни.

Все пак той приключи със 7 от 17 от игрови ситуации или оБщо 60 процента от всяка дистанция. Лейкърс също тръгна трудно тази година и има само една победа в първите си пет мача.