3. Маями се доближи на една победа от титлата в НБА

Маями се доближи на една победа от титлата в НБА

"Горещите" поведоха с 3:1 на Оклахома във финала с невероятен Марио Чалмърс в края

Отборът на Маями победи със 104:98 у дома състава на Оклахома и поведе с 3-1 във финалната серия в Националната баскетболна асоциация (NBA) на САЩ и Канада.

Марио Чалмърс ома основна заслуга за важния успех на "горещите", реализирайки 12 точки в последния период. Гардът на домакините завърши с общо 25 точки, а след края на двубоя съотборниците му  го определиха като роден победител.

Дуейн Уейд също реализира 25 точки за Маями, а неговият съотборник Леброн Джеймс вкара 26 точки. Ръсел Уестбрук държеше гостите в мача почти до финалната сирена, завършвайки с 43 точки.

Леброн Джеймс получи контузия в левия крак и за няколко минути трябваше да напусне игра, но в последния период реализира решителна тройка при резултат 94:94. Последвалият кош на Дуейн Уейд затвърди преднината на крайния победител в четвъртия двубой от серията.

Отборът на Маями може да спечели шампионската титла на НБА още в четвъртък, когато е домакин в петия мач от финалите. "Горещите" имат един шампионски трофей в Националната баскетболна асоциация. Миналия сезон отборът от Флорида загуби финалите с 2:4 от Далас.