3. Маями се спаси срещу Портланг в продълженията

Маями се спаси срещу Портланг в продълженията

Джеймс и Уейд изиграха супер мзч за "горещите"

Звездите на Маями Хийт Леброн Джеймс и Дуейн Уейд бяха в основата на победата срещу Портланд Трейл Блейзърс със 107:100 след продължение, което беше и 13 пореден успех за "Горещите" далеч от дома.

"Кралят" завърши срещата с впечатляващите 44 точки, като добави към сметката си 13 борби и 6 асистенции, "D-Wade" наниза 34, а Крис Бош вкара 18 точки.

ЛаМаркъс Олдридж се отчете с "дабъл-дабъл" - 31 точки и 14 борби, а Никола Батум и Уесли Матюс отбелязаха съответно по 22 и 14 точки за Трейл Блейзърс.

Това е вторият пореден мач, който Маями печели след продължение, след като в нощта на петък срещу събота, "Горещите" се наложиха над Милуоки Бъкс също след продължение.

Дуейн Уейд наниза 15 от първите 19 точки за гостите, а в средата на втората четвърт Хийт водеха с 38:30. Последва натиск от страна на Портланд, който доведе до серия от 7:0, с която домакините смъкнаха пасива си до 44:46 на почивката.

Третата четвърт беше изцяло за баскетболистите на Трейл Блейзърс, които успяха да обърнат резултата в своя полза благодарение най-вече на Руди Фернандес, Олдридж и Матюс за 67:65.

В решителните 12 минути на двубоя, домакините успяха да увеличат аванса си до 8 точки - 76:68, но след това позволиха на съперника си да изравни резултата и да прати мача в продължение.

В допълнителните пет минути Леброн Джеймс взе нещата в свой ръце, като наниза две поредни стрелби от далечно разстояние и в допълнение вкара два наказателни, с което напълно отказа играчите на Портланд да търсят нов обрат.