3. Маями си осигури място в плейофите

Маями си осигури място в плейофите

Отборът на Маями Хийт спечели с 94:88 над Лейкърс в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация и си гарантира място в плейофите.

Отборът на Маями Хийт спечели с 94:88 над Лейкърс в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация и си гарантира място в плейофите.

Крис Бош вкара 24 точки за победителите, а Дуейн Уейд добави 20. Победата е първа за Хийт след пет поредни поражения и носи най-ранното класиране за втората фаза на шампионата за този отбор в историята му.

Гостите пък влязоха в срещата с осем поредни победи, но днес единствено Кобе Брайънт с неговите 24 точки беше на ниво.

Езерняците са без конкуренция в Тихоокеанската дивизия и заемат второ място в цялата Западна конференция.

Германският център Дирк Новицки вкара 23 точки за Далас, който се наложи над Ню Йорк със 127:109, а Шон Марион добави 22.
Така той отговори на треньора Рики Карлайл, който го обвини, че е бил прекалено мек в единоборствата ден по-рано в срещата НЮ Орлиънс.

Тимът на Далас, явно мотивиран след поражението от Хорнетс, вкара 72 точки през първото полувреме, което е техен рекорд за последните 12 месеца.

Амар Студамайър реализира 36 точки за гостите от Ню Йорк, за който трите поредни победи свършиха в Далас. Но Студамайър ще липсва на отбора в следващия мач, защото днес получи своето 16-то техническо нарушение, което автоматично води до санкцията.

За първи път от 13 мача Денвър спечели срещу Финикс, като победата със 116:97 ги изкачи еднолично на второ място в Северозападната дивизия, изпреварвайки Портланд.

Треньорът на Нъгетс Джордж Карл пък спечели в залата на Финикс за първи път от 1997 година, когато е триумфирал начело на Сиатъл Суперсоникс.

Бразилецът Нене вкара 22 точки за 26 минути игра за победителите, а Тай Лоусън добави 20 точки и 11 асистенции.