3. Маями смачка Вашингтон

Маями смачка Вашингтон

Вижте всички резултати от поредния кръг на НБА

Триумвиратът на Маями Хийт Леброн Джеймс, Дуейн Уейд и Крис Бош си поделиха 94 точки при победата на „горещите" над слабака в Източната конференция Вашингтон Уизардс със 123:107.

Хийт падна злощастно от бившия тим на Джеймс Кливланд Кавалиърс в предишния кръг, но се върна обратно на верния път срещу столичаните. Мачът ще бъде запомнен с боя, който си спретнаха Зидрунас Илгаускас от Маями и Джуан Хауърд във втората четвърт. Илгаускас нанесе удар с лакът на Джон Уол, което подбуди гневна реакция от страна на Хауърд, който се впусна в ръкопашна схватка с Джавел Макгий. Това доведе до отстраняването на Уол, Илгаускас и Хауърд.

Вашингтон изоставаше с две точки зад Маями 7 минути преди края на мача. „Горещите" обаче дръпнаха далеч пред съперника си с 29:15 до края на срещата, което им осигури победата.

Джордан Кроуфърд, който замени Уол, вкара рекордните за кариерата си 39 точки. Леброн наниза 35, Уейд добави 33 за Маями.

В друга среща от кръга най-слабият отбор в лигата Кливланд Кавалиърс бързо забрави изненадващата победа над Маями и се приземи обратно на земята, след като загуби с една точка разлика от Шарлът – 97:98.

Рамон Сешънс вкара 24 точки за Кавс, Джей Джей Хиксън добави 20, но не успя да предотврати 59-ата загуба за сезона. Борис Диав вкара 26 и бе най-резултатен за Бобкетс при 32-ата им победа.

Лидерът на Изток Чикаго Булс не срещна проблеми при визитата си срещу Минесота Тимбъруулвс. Биковете надделяха със 108:91, като най-резултатен бе Карлос Буузър с 24 точки, Дерик Роуз отбеляза една по-малко. Кевин Лав записа 16 на сметката си за домакините.