3. Маями удари Чикаго Булс като гост

Маями удари Чикаго Булс като гост

Минесота оглави Северозападната дивизия

Маями Хийтс постигна трета поредна победа след 100:93 в залата на Чикаго Булс в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Горан Драгич реализира 14 от 24-те си точки в срещата в последната четвърт, а резервата Уейн Елингтън добави 19 за успеха на гостите. Чикаго допусна 15-о поражение в 18 мача през сезона, а най-резултатен за тима беше Джериън Грант с 24 точки.

В същото време Минесота излезе начело в класирането на Северозападната дивизия след успех над гостуващия Финикс със 119:108. Карл-Антъни Таунс се отличи с 32 точки и 12 борби, Джими Бътлър добави 25 точки, а Тадж Гибсън допринесе с 16 точки и 14 борби за успеха.

Домакините предрешиха мача със серия от 20:7, след която поведоха с 85:69 в средата на третата четвърт и до края контролираха двубоя.  За гостите резервата Майк Джеймс беше най-резултатен с 26 точки.

Бруклин пък надделя над домакина Мемфис с 98:88. Двубоят беше равностоен през първото полувреме и двата отбора се оттеглиха на почивка при 47:47. Гостите предрешиха срещата в третата четвърт, която спечелиха с 32:18. ДеМар Каръл наниза 24 точки, а Тревър Буукър се отличи с 16 точки и 11 борби за победителите.

За Мемфис по 18 точки реализираха Марк Гасол и Тайреки Евънс.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича