3. Майкъл Пиетрус отърва наказание за петия мач срещу Лейкърс

Майкъл Пиетрус отърва наказание за петия мач срещу Лейкърс

Центърът на Орландо Меджик Майкъл Пиетрус няма да получи наказание за грубото си нарушение срещу По Гасол в последните секунди на продължението от четвъртия финален мач в шампионата НБА. Мачът във Флорида завърши с победа за гостите от западното крайбрежие в допълнителните пет минути – 99:91

Центърът на Орландо Меджик Майкъл Пиетрус няма да получи наказание за грубото си нарушение срещу По Гасол в последните секунди на продължението от четвъртия финален мач в шампионата НБА.  Мачът във Флорида завърши с победа за гостите от западното крайбрежие в допълнителните пет минути – 99:91.

При 96:91 звездата на „езерняците” По Гасол опита стрелба, а в опит да предотврати това Майкъл Пиетрус се хвърли с лакти в кръста на испанеца. Гасол успя да вкара, а французинът бе наказан за неспортсменско нарушение. След неприятния епизод на терена настана бъркотия, в резултата на което и двамата получиха по един технически фаул.

След разглеждане на инцидента дисциплинарната комисия на НБА постанови да не предприема допълнителни санкции спрямо играча и той ще може да играе в петия мач от серията, който може да се окаже решителен. Баскетболистите на Фил Джаксън водят с 3:1 мач.