3. Мъжкият баскетболен Дунав загуби в Благоевград (СНИМКИ)

Мъжкият баскетболен Дунав загуби в Благоевград (СНИМКИ)

Баскетболистите на Дунав отстъпиха на Академик Благоевград със 79:82

Баскетболистите на "Дунав" отстъпиха на "Академик" Благоевград със 79:82 (27:25, 15:12, 16:24, 21:21). Срещата от единадесетия кръг на мъжката баскетболна "А" група се игра в залата на местния Югозападен университет.

Срещата започна с 4:0 за домакините, но 5 поредни точки в техния кош обърнаха резултата в полза на русенския състав. Водачеството се смени още няколко пъти до края на първата част, която приключи при 27:25 за дунавци.

До почивката момчетата на Николай Господинов водеха в играта и в резултата. "Студентите" обаче не позволиха разликата да нарасне особено и на полувремето изоставаха с 5 точки за 37:42.

След подновяването на играта обратите следваха един след друг, а в края домакините успяха да измъкнат успеха с 3 точки за 82:79.

Най-резултатен за русенския състав бе Денис Титов с 21 точки, а Евгени Хаджирусев и Николай Николов добави съответно 14 и 13. За домакините Ивко Ивков записа 18 точки, Антонио Илиев вкара 16 точки, а Ивайло Вучков - 15.

В следващия кръг "Дунав" гостува на "Шумен" в неговата зала "Младост" на 25 януари от 17 ч.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже