3. Мемфис би Чикаго, Хюстън надигра Индиана

Мемфис би Чикаго, Хюстън надигра Индиана

Резултати от НБА

Хюстън изигра много силна трета част и спечели със 112:86 у дома срещу Индиана в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Джеймс Хардън реализира 16 от своите общо 28 точки в третия период, когато "ракетите" завършиха с 38 точки. В последната четвърт от двубоя Хардън и Дуайт Хауърд бяха на пейката, а в тяхно отсъствие резервите задържаха аванса срещу отбора от Индианаполис.

Дейвид Уест помогна с 15 точки и 10 борби за гостите, но това не беше достатъчно, за да бъде избегнато поражението. Индиана има 46 победи и 16 поражения и е на първо място в класирането в Източната конференция. Пейсърс е в серия от три поредни поражения и вече не е едноличен лидер в Лигата. На Запад тимът на Оклахома Сити има същия актив като Индиана. В друга среща от НБА, играна тази нощ, Голдън Стейт спечели със 111:97 у дома срещу Атланта.

Дейвид Лий реализира 18 точки и овладя 6 борби, докато резерва Джърмейн О'Нийл добави още 17 точки и 8 борби за "войните". Пол Милсап вкара 16 точки за Хоукс, след като пропусна пет мача заради контузия в коляното. Атланта има пет поредни поражения в НБА. Торонто спечели с 99:87 у дома срещу Сакраменто. Терънс Рос отбеляза 18 точки, а неговият съотборник Демар Роузън добави още 15 точки за победителите. Демаркъс Къзънс беше най-резултатен за Кингс с 24 точки.