3. Мемфис победи като гост ЛА Клипърс и изравни серията на 3:3

Мемфис победи като гост ЛА Клипърс и изравни серията на 3:3

Марк Гасол вкара 23 точки, решителният седми мач е в неделя в Мемфис

Мемфис победи като гост Лос Анджелис Клипърс с 90:88 точки и изравни резултата в серията от първия кръг в плейофите на Западната конференция в първенството на НБА. Клипърс водеше с 3:1 победи, но позволи на Мемфис да изравни. Двубой номер 7 ще се играе в неделя в Мемфис.

Марк Гасол вкара 23 точки за победителите, а Зак Рандолф се отличи с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 16 борби. Руди Гей и Майк Конли реализираха всеки по 13 точки.

За домакините Блейк Грифин се отчете със 17 точки, а Ерик Бледсоу записа 14 точки като резерва. Играчите на Клипърс водеха с осем точки в четвъртата част, но пропуснаха втората си възможност да приключат серията.

Крис Пол реализира 11 точки за Клипърс, въпреки че игра с контузии. Мемфис ще се опита да стане едва осмият отбор в историята на НБА, спечелил плейофна серия, след като е губил с 1:3.

На полуфиналите в Западната конференция Сан Антонио чака победителя от този мач.

Последната четвърт започна при резултат 66:66. Играчите на домакините вкараха 10 безответни точки, но Гризлис отвърнаха със серия от 17:4 и поведоха с 85:80 точки.

Грифин реализира два наказателни удара преди Рандолф да отбележи за 87:82 точки за Мемфис. Карън Бътлър пропусна тройка за тима от Лос Анджелис 14 секунди преди края, а след това Ранди Фой бе точен от тройката 3.7 секунди преди сирената.

Среща от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна лига (НБА), играе се до четири победи от седем мача: