3. Миньор и Лукойл с победи в последния кръг на Първата четворка

Миньор и Лукойл с победи в последния кръг на Първата четворка

Женският баскетболен тим на Миньор Перник приключи редовния сезон в Първата четворка на „А” група, с което изравни актива си от победи и загуби до 11-11. Въпреки положителния и трудно постигнат резултат от 78-76 над гостуващия Монтана 2003, Миньор се задържа на последното място в класирането.

Най-резултатна с 28 точки за домакините и 39 игрални минути завърши Агнеса Дойчинова. На една точка след нея остана Петя Джамбазка. С 13 точки двубоя приключи Светла Асенова. Най-полезна за Монтана бе Ивелина Вранчева с 18 точки и 9 асистенции. Жанета Жельова завърши срещата с 16 точки и 4 асистенции.

Отборът на Лукойл Нефтохимик постигна първа победа над Дунав Еконт през този сезон. В последния кръг от редовния сезон бургазлийки се наложиха със 63-42 над един от преките си съперници за титлата и се изравниха по точки с тях. И двата отбора завършиха с еднакъв точков актив от 40 – по 18 победи и 4 загуби, но следващия критерий, който влиза в сила при такива ситуации – мачовете помежду им през сезона е в полза на русенки. Те имат 3 победи и само 1 загуба в срещите с Лукойл Нефтохимик през този сезон и по този начин завършват на първото място. Бургаският тим остава втори, Монтана 2003 трети, а Миньор Перник на четвърто място. Днешната победа на Лукойл Нефтохимик ознаменува завръщането на Петко Маринов начело на тима след като той бе заменен с Георги Младенов като треньор на мъжкия отбор само преди няколко дни.

Крайно класиране в Първата четворка на „А” група:

1. Дунав Еконт                 40 (18-4)
2. Лукойл Нефтохимик    40 (18-4)
3. Монтана 2003               36 (14-8)
4. Миньор                           33 (11-11)