3. Младежите биха Чехия след продължение на ЕП по баскетбол (ВИДЕО)

Младежите биха Чехия след продължение на ЕП по баскетбол (ВИДЕО)

Това е втори успех за отбора на Васил Христов

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години постигна втора поредна победа на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие, Република Северна Македония.

България се наложи над състава на Чехия със 104:102 (25:31, 21:25, 15:17, 29:17, 14:12) след продължение във втората си среща на шампионата и оглави временното класиране в група „А“. За чехите поражението бе първо от два мача.

В неделя (9 юли) българските баскетболисти ще се изправят срещу Словакия, чийто тим има една загуба до момента.

След убедителната победа над Република Ирландия с 95:38 на старта на турнира, днес състезателите, водени от старши треньора Васил Христов бяха догонващи в резултата през по-голяма част от редовните 40 минути.

На почивката националите изоставаха с 46:56, а след третата четвърт – с 61:73. Отлична четвърта част обаче позволи на тима на България да се доближи до противника и с четири поредни тройки, включително две на Георги Герганов, да поведе с 90:88 при оставащи 26 секунди в срещата. Чехите върнаха две точки и след равенство 90:90 се стигна до продължение.

В допълнителните 5 минути българите имаха превъзходство. Националите отбелязаха общо 14 тройки от 30 опита.

Най-резултатен за успеха бе Кръстомир Михов, който реализира 27 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Георги Герганов добави 24 точки, 5 борби и 4 асистенции. Иван Спиров завърши с 14 точки и 4 борби.