3. Младежките баскетболни национали отново биха Израел

Младежките баскетболни национали отново биха Израел

Младежкият национален отбор на България до 20 г. постигна втора поредна победа срещу връстниците си от Израел. Този път успехът за момчетата на Иван Чолаков дойде далеч по-трудно, а резултатът в мача бе 79-76

Младежкият национален отбор на България до 20 г. постигна втора поредна победа срещу връстниците си от Израел. Този път успехът за момчетата на Иван Чолаков дойде далеч по-трудно, а резултатът в мача бе 79-76.

За разлика от вчера днес гостите от Израел играха по-добре и поведоха в началото печелейки първата част с 21-18. През втората част играта продължи да бъде равностойна, като все пак българите успяха да поведат и да се оттеглят на почивка с аванс от 2 точки, 40-38.

През второто полувреме никой от двата отбора не успя да дръпне напред с голяма разлика и победителя не бе ясен до самия края. Все пак в последните минути българите показаха по-здрави нерви и се поздравиха с успеха и във втората контролна среща между двата отбора.

Най-добър за нашите бе Александър Янев, който завърши с 19 точки и 13 борби и записа дабъл дабъл. Същото постижение направи иКостадин Маршавелски, но с показатели от 14 точки и 10 борби. Добре играха и Цветелин Иванов със 17 точки и Христо Захариев с 16 и 6 борби.

За гостите от Израел отново Антон Шутвин бе най-добър с 18 точки и 11 борби, а Езекиел Скверер добави 15 точки.