3. Много слаб ЛеБрон позволи на Лейкърс да вземе дербито в Кливланд

Много слаб ЛеБрон позволи на Лейкърс да вземе дербито в Кливланд

Звездата на Кливланд Кавалиърс ЛеБрон Джеймс бе с главна "заслуга" Лос Анджелис Лейкърс да вземе победата в мача между двата тима със 101:91 насред Охайо. Това бе първа загуба за "кавалерите" у дома през сезона.

Джеймс имаше кошмарна вечер, като завърши с 16 точки, а процентът му от стрелба бе плачевен. Той вкара едва 5 от 20 изстрела от средна дистанция и едва 2 от 8 от тройката.

Лидерът на Лейкърс Коби Брайънт също не бе "цвете за мирисане", като завърши с 19 точки, но пък за сметка на това голям мач изигра Ламара Одъм, който реализира 28 точки и бе в основата на успеха.

Кливланд водеше с 61:51 на почивката, но изигра по катастрофален начин следващите 24 минути, в които отбеляза едва 30 точки, срещу 50 за "езерняците".

По този начин Quicken Loans Arena бе превзета за първи път от началото на сезона, а Лейкърс записа шеста поредна победа каъо гост, като успя да надиграе и шампиона Бостън Селтикс преди няколко дни.