3. Монтана 2003 изпусна лидера в Адриатическата лига

Монтана 2003 изпусна лидера в Адриатическата лига

Слаба последна четвърт коства победата срещу черногорския Будучност

Отборът на Монтана 2003 пропусна да победи лидера в класирането на Адриатическата лига по баскетбол за жени Будучност в мач от втория етап на турнира.

Пред около 200 зрители в зала "Младост" в Монтана българският отбор отстъпи с 58:68 (20:18, 17:15, 14:13, 7:22) на първенеца на Черна гора.

Баскетболистките на треньора Мануел Марков спечелиха всяка една от първите три четвърти, но слабо представяне в последната позволи на гостуващия състав да отмъкне победата.

Най-голямата преднина за Монтана бе в началото на втората четвърт, която започна със серия от 8:0 и позволи на българския отбор да поведе с 28:18.

Будучност обаче бързо успя да се върне в срещата и да изравни при 30:30. Все пак на полувреме Монтана водеше с 37:33.

В третата четвърт никой от двата отбора не успя да вкара повече от два поредни коша и това остави развръзката на двубоя за последните 10 минути.

В тях гостенките направиха серия от 14:0, с която обърнаха резултата от 55:48 до 55:62 и за Монтана стана невъзможно да обърне хода на срещата.

Най-резултатна за българския отбор бе Христина Иванова с 19 точки. Още 15 прибави литовката Санта Окоцките-Балкойене, а Виктория Стойчева завърши с 12 точки.

За Будучност Мина Джорджевич завърши с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 18 борби, а 12 точки вкара Драгана Живкович.

В класирането на Адриатическата лига Будучност е на първо място с  12 победи и 1 загуба. Монтана 2003 е на трета позиция с 8 успеха и 4 поражения. И двата отбора обаче са сигурни за участието си в топ 4 на турнира.