3. Монтана 2003 отнесе Славия и е на финал за Купата

Монтана 2003 отнесе Славия и е на финал за Купата

Шампионките вкараха 25 поредни точки след паузата

Монтана 2003 се класира на шести пореден финал за Купата на България. На старта на турнира в столичната зала „Триадица“ днес тимът очаквано не срещна затруднения срещу Славия и го победи с 97:32, като това бе най-убедителният му успех срещу този съперник от начало на сезона. В тази среща отборът от София отново бе воден от Георги Божков.

Монтана 2003 имаше предимство по всички състезатели, като най-осезаема разликата бе в третата част, спечелена с 25:1. Съперник на тима в мача за трофея ще бъде победителят от другия полуфинал между Берое Стара Загора и Шампион 2006, които играят по-късно днес. Загубилият ще се изправи срещу Славия за третото място.

Баскетболистките на Стефан Михайлов наложиха доминацията си в подкошието от самото начало на срещата и още в средата на първата част дръпнаха с двуцифрен аванс при 16:5. Съперникът им рано остана без Гергана Брънзова, която натрупа лични нарушения. Опитната баскетболистка се завърна в игра още същата част, но получи травма в глезена и отново седна на пейката. Монтана 2003 продължи да трупа разлика и след първата част водеше с 25:8, като едва две баскетболистки на Славия се бяха разписали до момента.

Още в началото на втория период треньорът на Монтана завъртя състава си и пусна в игра всички свои състезателки. Столичният тим обаче продължи да прави много пропуски и на почивката изоставаше с най-голямата разлика до момента – 16:54.

Шампионките вкараха 25 поредни точки след паузата. Проблемите за Славия в нападение се задълбочиха. Тимът вкара само един наказателен удар за цялата трета част и така и не се разписа от игра, а последната част започна при 79:17 в полза на отбора на Стефан Михайлов.

До края играта бе малко по-равностойна, но на практика мачът отдавна вече се доиграваше.