3. Монтана 2003 победи Хасково 2012 и се класира за финала за Купата на България при жените

Възпитаничките на Стефан Михайлов ще спорят за трофея срещу Дунав 8806 (Русе) или домакините от Берое

Монтана 2003 победи Хасково 2012 с 84:80 (31:19, 20:24, 19:23, 14:14) точки и се класира за финала на турнира за купата на България по баскетбол за жени. Финалната четворка се провежда в Стара Загора. В спора за трофея утре от 18.00 часа възпитаничките на Стефан Михайлов ще играят с победителя от втория полуфинал между Дунав 8806 (Русе) и домакините от Берое, който започва в 19.00 часа. Баскетболистките на Монтана започнаха по-силно срещата и имаха преднина от 12 точки след първите 10 минути - 31:19. На почивката те водеха с 51:43. Второто полувреме беше доста по-оспорвано. Състезателките от Хасково постенно намалиха изоставането си, а след кош на Лия Галдейра изравниха 62:62 3:40 минути преди края на третата част.

Отборът на Хасково 2012 изравни за 72:72 6:28 минути преди края на мача, но съперничките им отговориха със серия от 7:0 и до края удържаха преднината си. Моник Рийд записа 26 точки и 11 борби за победителките, а по 19 точки добавиха Келиндра Закъри (8 борби) и Шарел Алън (10 борби). За Хасково 2012 Лия Галдейра реализира 42 точки и спечели 10 борби, а с 22 точки и 10 борби приключи Мея Тирера.

"Тежък мач. Ние водехме през цялото време, а те три пъти изравняваха резултата. Нормално беше, имаше напрежение. Не играхме добре днес, можем да се представяме по-добре. Не съм доволен заради лошата тактическа дисциплина на тима", каза старши треньорът на Монтана 2003 Стефан Михайлов след двубоя по БНТ. "Много лошо стартирахме и това оказа влияние. Монтана поведе с 13 точки, но ние успяхме да се върнем в мача. При 72:72 не получихме от съдиите правото да завършим двубоя нормално. При такива мачове трябва да се играе по-нахъсано. Поздравявам Монтана за победата, те се бориха 40 минути и това им донесе успеха", коментира Елена Станкова, треньор на Хасково 2012.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)