3. Монтана 2003 победи като гост Берое

Монтана 2003 победи като гост Берое

След успеха възпитаничките на Стефан Михайлов се изравниха с лидера Хасково 2012

Носителят на Купата на България Монтана 2003 победи като гост Берое (Стара Загора) със 74:59 (19:17, 21:10, 26:16, 8:16) точки в среща от първата шестица на втората фаза на женското баскетболно първенство на България. Срещата беше повторение на финала на турнира за Купата на България в началото на месеца. След успеха възпитаничките на Стефан Михайлов се изравниха с лидера Хасково 2012. Двата отбора имат по 17 победи и 3 загуби.

След равностойна първа част баскетболистките на Монтана поведоха убедително през вторите 10 минути и до края на мача доминираха. Най-голямата им преднина беше 27 точки при 70:43 в началото на последната част. За победителките се отличи Моник Рийд с 22 точки и 8 асистенции. Радостина Димитрова отбеляза 16 точки, а с 14 точки завърши Даниела Петева. За Берое с 24 точки се отличи Ла'Кийша Сътън, а Радослава Бъчварова записа "дабъл-дабъл" - 14 точи и 10 борби.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)