3. Монтана надви драматично Рилски спортист

Монтана надви драматично Рилски спортист

Мачът бе от първата тройка на шампионата при жените

Монтана 2003 победи със 77:74 (17:16, 17:20, 22:18, 21:20) у дома Рилски спортист в среща от първия кръг на първата тройка в баскетболното първенство при жените ни. Мачът премина през доста обрати и държа в напрежение зрителите до последния момент.

В средата на втория период се стигна до 26:26, но Рилски спортист се оттегли на почивка с две точки аванс в резултата. Кош на Габриела Николова и серия от 5:0 направи резултата 46:44 в полза на домакините в петата минута на третата четвърт на мача. Последва нова равностойна игра, но Монтана 2003 имаше две точки аванс след 30 минути игра.

В последната част монтанки успяха да направят резултата 74:67 след кош на Борислава Денчева, а финалният щурм на Рилски спортист не успя да обърне развоя на мача.

Най-резултатна за домакините стана Габриела Николова с 21 точки, а нейната съотборничка Александра Петрова добави още 16 точки. За гостуващия тим с "трипъл-дабъл" се отличи Вероника Джикова, която завърши с 22 точки, 12 борби и 13 асистенции.