3. Монтана победи Берое с 80:68 (СНИМКИ)

Монтана победи Берое с 80:68 (СНИМКИ)

Двубоят бе без значение и за двата отбора, които ще бъдат съперници и в четвъртфиналните финалните плейофи, които започват в четвъртък, 4 април

В среща от последния за редовния сезон ХХVІІІ кръг на първенството на НБЛ при жените Монтана победи като домакин Берое (Стара Загора) с 80:68. Двубоят бе без значение и за двата отбора, които ще бъдат съперници и в ¼ финалните плейофи, които започват в четвъртък, 4 април.

Монтанчанки започнаха по-добре мача и поведоха с 16:0. Гостите вкараха първата си точка чак в 8-та мин., когато Ралица Нанева успя и в двата си опита от линията за наказателен удар. Без да се напрягат много домакините на два пъти се откъсваха в резултата с 20 точки разлика.

Радостина Славова-Нанева вкара 23 точки за Монтана, с които стана и топ-реализатор на мача. 19 точки за успеха на победителките добави украинката Олена Самбурска. За отбора на Берое с 18 точки се отличи Дафни Фрийсън.

Монтана – Берое 80:68 (22:8, 24:21, 18:21, 16:18)