3. Монтана победи Хасково, с 83:81 в 1/4-финалите на баскетболните плейофи при жените (СНИМКИ)

Монтанчанки сами си усложниха мача

Монтана поведе на Хасково с 1:0 в 1/4-финалните плейофи от първенството на НБЛ при жените след труден домакински успех с 83:81. Срещата не бе чак толкова оспорвана, но монтанчанки сами си я услужниха накрая. Те дадоха и една жертва, неприятна контузия в глезена получи в края на парвата част Радостина Славова-Нанева.

След сравнително равностойно начало възпитаничките на треньора Николай Буруков постепенно взеха инициативата и започнаха да увеличават аванса си, който на няколко пъти достигна 15 точки разлика. Само пет минути бяха необходими на гостите в последната четвърт, за да обърнат изхода от мача в своя полза. Момичетата на Елена Станкова записаха впечатляваща серия от 21:2 и вече се виждаха победителки.

Баскетболистките на Монтана обаче не смятаха така, те успяха да корегират играта си и благодарение най-вече на блестящата Олена Самбурска успяха да изковат победата. Украинката вкара невероятните 40 точки, като към тях добави 8 борби, 4 отнети топки и 3 асистенции. Центърът на Монтана Милена Томова завърши мача с 13 т.. черногорката Николина Попович добави 10 т. за успеха на домакините. За гостите от Хасково Уолтия Роул направи впечатляващ дори за мъжете дабъл-дабъл от 33 точки и 24 борби.

Монтана – Хасково 83:81 (17:19, 33:19, 16:13, 17:30)

Монтана: Олена Самбурска 40, Биляна Павичевич 8, Милена Томова 13, Стефка Николова 5, Радостина Славова-Нанева 7 (Николина Попович 10, Камелия Михалкова-кап., Цветомила Петрова)
Треньор: Николай Буруков.

Хасково: Веронока Джикова , Корин Адамс 16, Лидия Върбанова 12, Биджони Ривърс 11, Уолтия Роул 33 (Калина Аксентиева 7, Катерина Рудева 2)
Треньор: Елена Станкова.

Съдии: Владимир Цеков, Венцислав Великов, Младен Субашиев.

Зала „Младост”-400 зрители

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)