3. Монтана с нова победа в Адриатическата лига

Монтана с нова победа в Адриатическата лига

Мачът със словенския Триглав трябваше да е в зала "Младост", но се игра в Сърбия

Отборът на Монтана 2003 победи Триглав (Словения) с 64:52 (16:9, 15:19, 19:11, 14:13) в среща от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Двубоят трябваше да се проведе в зала "Младост", но поради КОВИД-мерките за влизане в България, се състоя в град Крагуевац (Сърбия). Монтанки записаха седми успех в тази фаза, а имат и три поражения.

Утре двата отбора ще изиграят още един мач от 15.00 часа българско време, отново в Крагуевац.

Възпитаничките на Мануел Марков водеха през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. Българките имаха преднина от 31:28 на почивката, а 55 секунди преди края на третата четвърт с кош на Димана Георгиева поведоха с 11 точки - 50:39.

Четири минути преди сирената беше записаха и най-голямата разлика в полза на Монтана 2003 - 14 точки при 59:45. Санта Окоцките-Балткоиене беше най-резултатна за успеха с 22 точки, Марая Кинг добави 18 точки и 11 борби, а Димана Георгиева завърши с 12 точки и 7 борби.

За Триглав се отличиха Гала Крамзар с 16 точки и Манца Вречер с 12 точки, 7 борби и 6 асистенции. За Финалната четворка на Адриатическата лига предсрочно се класираха Будучност и Цинкарна Целе, като българският тим също на практика си осигури място в нея.