3. Монтана с шеста победа в Адриатическата лига

Монтана с шеста победа в Адриатическата лига

Нашите без проблеми срещу Бадел от Северна Македония

Женският баскетболен отбор на Монтана 2003 постигна шеста победа в Адриатическата лига. Воденият от старши треньора Мануел Марков състав надделя над Бадел 1862 (Северна Македония) с 81:63 (22:19, 25:11, 20:15, 14:18) в зала "Младост".

Монтана 2003 е начело във временното класиране в група В на Адриатическата лига, след като допусна само едно поражение в седемте си двубоя до момента. Тимът на Бадел 1862 заема четвърто място с 2 победи и 4 загуби от 6 изиграни мача.

Българският отбор доминираше през цялата среща, взимайки аванс от 22:19 след първите 10 минути. На почивката преднината на Монтана 2003 беше 17 точки при 47:30, а през второто полувреме авансът на домакините достигна 23 точки.

Най-полезна за победата беше Виктория Стойчева с 18 точки, 12 асистенции и 3 борби. Гергана Николова реализира 13 точки и овладя 7 борби, а Христина Иванова отбеляза 12 точки. Марая Кинг се отчете с 11 точки и 11 борби.

За Бадел 1862 най-резултатна бе Ивана Кметовска със 17 точки и 8 борби, а Нена Трайчевска завърши с 14 точки и 10 борби.

В следващата си среща от регионалния турнир Монтана 2003 е домакин на сръбския Партизан на 1 декември.