3. Монтана си върна Купата на България при жените след година прекъсване (ВИДЕО)

Монтана си върна Купата на България при жените след година прекъсване (ВИДЕО)

Монтана спечели финала срещу домакина Берое със 77:57

Монтана 2003 спечели втора Купа на България по баскетбол при жените в последните три години. След едногодишна пауза монтанки спечелиха трофея в Стара Загора, след като победиха домакина на финалите Берое със 77:57. Това е трети такъв трофей за тима от Северозападна България в последните 10 години, като те триумфираха и през 2009 г.

Монтанки доминираха на терена през целия мач и не позволиха на въодушевебите беройки отново да зарадват стотиците си фенове. Келиндра Закъри бе отново лидер за водачките във временното класиране на Държавното първенство. Тя се отличи с 22 точки и 11 борби. Даниела Петева и Шарел Алън добавиха по 12 точки, а с по 11 се отличиха Виктория Стойчева и Моник Рийд. За Берое 19 вкара Ла′Кейша Сътън.

След анкета за най-полезна състезателка на финалите бе избрана Келиндра Закъри от Монтана.

Призът за най-борбен състезател, носещ името на бившата националка Красимира Гюрова получи центърът на домакините Милена Томова.

Най-добър реализатор на финалите бе Емалия Галдейра от Хасково. Тя е и най-добър подавач във финалите. С най-много отнети топки в турнира бе Радослава Бъчварова от Берое, а борец номер 1  - Дженифър Брандън от Дунав 8806.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)