3. Монтана забрави загубите от Левски и Берое с успех над Нефтохимик (снимки)

Монтана забрави загубите от Левски и Берое с успех над Нефтохимик (снимки)

С 20 точки Наталия Топалова бе най-резултатна за домакините

Отборът на Монтана прекъсна серията си от две последователни домакински загуби в първенството на НБЛ при жените, от Левски и Берое, след като победи със 76:61 Нефтохимик Бургас.

Момичетата на треньора Славко Димитров играха разумно в защита, в нападение също направиха добри неща. Гостите вкараха още във втората секунда, най-бързият кош в зала “Младост” през този сезон.

Монтанчанки обаче затвориха първата част с 24:14 и не изпуснаха водачеството до края. В 32-та минута капитанката на Монтана Жанета Жельова направи най-голямата разлика в мача 61:43.

С 20 точки Наталия Топалова бе най-резултатна за домакините. Топреализатор на срещата с 24 точки стана Дорогобузова от Нефтохимик.

Монтана - Нефтохимик 76:61 (24:14, 16:19, 19:10, 17:18)

Монтана: Михалкова 4, Топалова 20, Нешева 9, Макариева 15, Бранчева 19 (Жельова 8, Петрова 1, Симеонова). Треньор Славко Димитров.

Нефтохимик: Добровина 10, Цанкова 2, Пеева 5, Желязкова 12, Дорогорбузова 24 (Митева 6, Соколан 2). Треньор Петко Маринов.