3. Монтана загуби на старта във втория етап от Адриатическата лига (ВИДЕО)

Монтана загуби на старта във втория етап от Адриатическата лига (ВИДЕО)

В Нови Сад българският отбор отстъпи пред Войводина

Монтана 2003 започна със загуба с 67:75 (13:16, 21:20, 23:16, 10:23) от сръбския Войводина участието си във втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

В Нови Сад българският отбор не успя да намери отговор за отличната стрелба на Войводина от зоната за три точки в последната четвърт и допусна обрат.

Мачът бе много равностоен, като на почивката Войводина водеше само с 2 точки при 36:34.

Българските баскетболистки обаче започнаха да трупат аванс веднага след началото на второто полувреме и след тройка на Борислава Денчева Монтана поведе с 62:54 6:30 минути преди финалната сирена.

Войводина обаче отговори със серия от 10:0 точки, с която отново си върна преднината.

Минута преди края Войводина водеше със 70:67, когато бе отсъдено техническо нарушение на старши треньора Мануел Марков, който бе изгонен и от залата.

Това позволи на сръбките да бият три фаула, което с оставащото нищожно време до края предреши срещата.

За Монтана най-резултатна с 23 точки бе литовката Санта Окоцките-Балкойене, а още 15 точки прибави Димана Георгиева.

Най-резултатна за Войводина бе американката Сара Лумис с 27 точки, като тя овладя и 15 борби. С 15 точки завърши Владана Вуишич.

В класирането във втората фаза, което се прави на база на представянето на отборите в първия етап,

Монтана заема трето място с 4 победи и 3 загуби, докато Войводина е на четвърта позиция с 3 победи и 4 поражения.