3. Монтепаски изненада ПАО в Атина

Монтепаски изненада ПАО в Атина

Страхотни изяви на Теръл Макинтайър и Римантас Каукенас смълчаха препълнената зала „ОАКА”, където 18 000 фенове на „детелините” подкрепяха неистово своите любимци.

Италианският Монтепаски (Сиена) взе изключително ценна победа с 84:79 (24:21, 14:22, 17:18, 29:18) при гостуването си на Панатинайкос във втория мач от ¼-финалните плейофи на Евролигата и по този начин изравни резултата в серията (1:1).

Страхотни изяви на Теръл Макинтайър и Римантас Каукенас смълчаха препълнената зала „ОАКА”, където 18 000 фенове на „детелините” подкрепяха неистово своите любимци.

Първата част бе по-добра за гостите, но момчетата на Желко Обрадович наложиха превес след това и преди последните 10 минути поведоха с 6 точки (61:55), но се провалиха във финалните минути.

Макинтайър вкара 24 точки, Каукенас добави 22, а Майк Батист бе най-резултатен за домакините с 16 точки. Третата среща е на 31 март в Сиена, където Монтепаски се надява на две победи, за да се класира на „Файнъл Фоур”.