3. "Мрежите" биха "горещите" след много нерви и продължение

"Мрежите" биха "горещите" след много нерви и продължение

Вижте резултатите от мачовете в НБА

Бруклин Нетс постигнаха петата си поредна победа, надигравайки шампионите от Маями Хийт със 104:95 след две продължения и доста нерви. Двубоят в "Барклис Сентър" ще остане в историята с оглед на факта, че всички баскетболсити носеха на екипите си своите прякори, вместо фамилиите си.

Джо Джонсън се отличи с 32 точки за "мрежите", като 22 от тях бяха реализирани в първата четвърт на двубоя. Шон Ливингстън изигра много силен мач, завървшайки с 19 точки, 11 борби, 5 асистенции и 2 ключови чадъра за 51 минути на терена. Бившият гард на Ел Ей Клипърс бе титуляр в отсъствието на Дерън Уилямс.

Пол Пиърс също бе на ниво за Бруклин с 23 точки, докато Кевин Гарнет се отчете с 12 и 10 борби.

ЛеБрон Джеймс наниза 36 точки за Маями, преди да напусне терена за шест лични нарушения. Норис Коул добави 18, а Рашард Люис вкара 12. Люис и Рей Алън попаднаха в стартовата петица на "горещите", а това се случи за първи път от 18 март 2007 година насам, когато двамата защитаваха цветовете на Сиатъл Суперсоникс.

Ерик Сполстра използва едва осем баскетболисти и не можеше да разчита на Марио Чалмърс, Дуейн Уейд и Шейн Батие. Юдонис Хаслем също не взе участие в срещата.

Двата отбора ще носят екипи с прякори още два пъти в срещите помежду си - на 12 март и 8 април. Маями ще играе с тези потници и на 21 януари срещу Бостън.

Нетс пък ще изиграят следващите си три мача в три различни държави - в събота те гостуват на Торонто, следващата седмица играят с Атланта Хоукс в Лондон, преди да се завърнат у дома за дерби с Ню Йорк Никс на 20 януари.

Тази нощ се изиграха 12 мача от програмата на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Резултатите:

Индиана Пейсърс - Вашингтон Уизърдс 93:66

Филаделфия 76-ърс - Детройт Пистънс 104:114

Атланта Хоукс - Хюстън Рокетс 83:80

Мемфис Гризлис - Финикс Сънс 104:99

Минесота Тимбъруулвс - Шарлът Бобкетс 119:92

Ню Орлиънс Пеликанс - Далас Маверикс 90:107

Бруклин Нетс - Маями Хийт 104:95 след прод.

Милуоки Бъкс - Чикаго Булс 72:81