3. "Мрежите" уловиха "Кралете"

"Мрежите" уловиха "Кралете"

Отборът на Ню Джърси Нетс победи като гост Сакраменто Кингс с 98:90 в мач от НБА. „Мрежите” започнаха страхотно мача, но имаха малка преднина след първата част. Във втората обаче домакините се активизираха и отбелязаха цели 17 точки повече от своите опоненти.

Отборът на Ню Джърси Нетс победи като гост Сакраменто Кингс с  98:90 в мач от НБА. „Мрежите” започнаха страхотно мача, но имаха малка преднина след първата част. Във втората обаче домакините се активизираха и отбелязаха цели 17 точки повече от своите опоненти.

В последните две четвърти обаче Ню Джърси заиграха по-добре и успяха да стигнат до успеха, благодарение най-вече на звездата си Винс Картър, който отбеляза  29 точки, а така също и  китаеца И Янлиан, който вкара 22 точки и овладя 13 борби.

Най-резултатен за Кингс бе Кевин Мартин с 36 точки. Ню Джърси са втори в Атлантическата дивизия на Източната конференция, а Сакраменто заема последното пето място в Тихоокеанската дивизия на Запад.