3. Нъгетс и Никс с изненадващи победи в НБА

Нъгетс и Никс с изненадващи победи в НБА

Маями Хийт загуби от Мело и компания с 92 на 102

Денвър Нъгетс постигна четвърта поредна победа. През изминалата нощ тимът надви Оклахома със 101:88 пред своя публика. Гардът Ранди Фойе изведе Денвър до успеха с 24 точки, от които 6/9 от тройката, 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари за 37 минути.

Всичко се реши в третия период, в който домакините отбелязаха 29 точки срещу само 15 за гостите. Кевин Дюрант записа 30 или повече точки на сметката си за 19-и път от началото на сезона. Дюрант обаче не стигна на Оклахома, въпреки че завърши с 24 точки първите две четвърти на мача. Дори и тогава Сити Тъндър изоставаше с 51:60 в резултата.

В другата среща от вечерта шампионът Маями Хийт отстъпи от Ню Йорк Никс след 92:102, въпреки 32-те точки на звездата на “горещите” Леброн Джеймс. Кармело Антъни наниза 29 за нюйоркчани.