3. Националите спечелиха контрола срещу Балкан

Националите спечелиха контрола срещу Балкан

България започва квалификациите на 26 ноември с гостуване на Литва

Националният отбор по баскетбол на България победи Балкан с 87:64 в контролна среща, играна в „Арена Ботевград“. Проверката бе част от подготовката на представителния ни тим за предстоящите мачове от световните квалификации и единствена за него по време на лагера.

В този двубой „зелените“ бяха без Димитър Димитров и Станимир Маринов, които в този мач бяха част от състава на България.

На два пъти „лъвовете“ повеждаха със 7 точки в началото на срещата, но след първата четвърт преднината им бе минимална – 13:12. Играта тръгна доста равностойно през втория период, а в края на полувремето те отново натрупаха аванс и на почивката водеха с 32:24.

След паузата баскетболистите на Росен Барчовски дръпнаха и с двуцифрена разлика, като заключителната четвърт започна при 60:47 в тяхна полза. В оставащото време те поддържаха комфортна преднина и спечелиха.

България започва квалификациите на 26 ноември с гостуване на Литва в Клайпеда, а на 29 ноември приема Босна и Херцеговина в „Арена Ботевград“.