3. Най-после победа за Детройт Пистънс

Най-после победа за Детройт Пистънс

Финалистът в последните 6 години в Източната конференция Детройт Пистънс успя да излезе от мини кризата, в която се намираше. "Буталата" победиха със 114:110 като домакин Индиана Пейсърс и прекъснаха серията си от три поредни загуби.

Основна заслуга за победата имаше завърнали се от Денвър Нъгетс Антонио МакДайс, който вкара 14 точки, а най-резултатен бе Рип Хамилтън с 28. На много добро ниво се представи и Родни Стъки - 21, а Алан Айверсън отбеляза 17, но направи цели 12 асистенции.

Подобно на последните срещи, Детройт имаше добра преднина и бе на път отново да я пропилее. В края на третата част Пистънс водеха с 10 точки, но 4 минути преди края гостите намалиха на 103:101. В крайна сметка обаче момчетата на Майкъл Къри успяха да се доберат до успеха и взеха глътка свеж въздух след последните поражения.

"Помислих, че нещата отново се повтарят. Срещу Филаделфия и Вашингтон пакм водехме с доста точки и загубихме. Този път се радвам, защото успяхме да предотвратим подобен сценарий", заяви Айверсън.

За гостите това бе 15-а загуба в първите им 22 мача, а дори 42-те точки на Дани Грейнджър не успяха да им помогнат за победата в "Моторния град".