3. НБА: Маями победи Вашингтон, "голямата тройка" записа общо 76 точки

НБА: Маями победи Вашингтон, "голямата тройка" записа общо 76 точки

Маями се наложи със 105:94 като домакин на Вашингтон в среща от Националната баскетболна асоциация (НБА).

Леброн Джеймс завърши с 30 точки, а Дуейн Уейд добави още 26 за победата на "горещите". Крис Бош реализира 20 точки за десетия успех на отбора през новия сезон. До момента Маями има и осем поражения. Андрай Блатч бе най-резултатен за столичани с 26 точки и 9 овладени топки под кошовете. Вашингтон все още няма победа в мач далеч от дома през новия сезон.

Ръсел Уестбрук вкара 12 от своите общо 25 точки по време на четвъртата част на мача на неговия Оклахома Сити срещу Ню Орлеанс у дома, спечелен с 95:89. Уестбурк реализира шест поредни точки и изравни резултата в последния период и след това, с тройка, помогна на отбора си да поведе с 88:81 само минута и 38 секунди преди финалната сирена. Кевин Дюрант от домакините наниза 26 точки и овладя 11 борби. Дейвид Уест бе най-резултатен за Ню Орлеанс с 20 точки.