3. НБА: Ню Орлиънс допусна първа загуба за сезона

НБА: Ню Орлиънс допусна първа загуба за сезона

Впечатляващият старт на сезона за Ню Орлиънс Хорнетс намери своя край в Далас. Там „стършелите” отстъпиха с 95:98 и регистрираха първа загуба през новия сезон в Националната баскетболна лига.

Триото звезди на Далас Джейсън Тери, Джейсън Кид и Дирк Новицки се справиха със съпротивата на Крис Пол и компания и ги обърнаха, след като гостите водеха чак до последната част, при това с двуцифрена разлика.

40 секунди преди края резултатът бе равен – 95:95, а Джейсън Тери реализира от средно разстояние в оставащите секунди, а Новицки отбеляза един от два наказателни удара преди сирената, което остави последен шанс за атака на Хорнетс, но Емека Окафор пропусна последния шут в мача.

Тери завърши с 26 точки, а Новицки вкара 25 и взе 10 борби за успеха срещу последния останал непобеден тим в Лигата след осем мача.

Крис Пол записа 22 точки и девет асистенции, но само две от точките бяха реализирани през второто полувреме. Педжа Стоякович наниза 17 точки, но и това не стигна за да бъде превзет и Далас. Ню Орлиънс все пак продължава силните си игри, като не позволява вече на девети пореден съперник да вкара повече от 100 точки.