3. Нефтохимик би Монтана и се класира за финала при жените (СНИМКИ)

Нефтохимик би Монтана и се класира за финала при жените (СНИМКИ)

Част от феновете на Монатана поискаха оставката на старши треньора

Отборът на Монтана загуби спечелен мач в своята си зала „Младост”. Момичетата на треньора Николай Боруков водеха с 19 точки разлика в края на третата част срещу Нефтохимик, но допуснаха гостите да измъкнат победата с 87:84.

По този начин домакините загубиха с 0:3 полуфиналната плейофна серия за титлата в НБЛ при жените, след като непосредствено преди Великденските празници допуснаха две поражения в Бургас съответно със 70:93 и 70:79.

След третото тази вечер част от феновете в зала „Младост” поискаха оставката на треньора Боруков.

„Защо не ми я искаха, когато водехме убедително”, заяви ядосан наставникът на Монтана.

Той изуми всички в залата, след като в края на третата, когато играта на отбора му вървеше, а разликата бе 17 точки взе прекъсване. След него гостите записаха силна серия от 20:2 и минута и 31 секунди преди сирената поведоха с 82:81. Още в следващата атака Даниела Петева вкара, но Зорница Найденова отговори с тройка и окончателно реши мача.

Страхотен мач за Монтана направи Радостина Димитрова, която в началото на четвъртата част излезе за пет лични нарушения и това определено се отрази на играта на отбора и. Димитрова завърши мача със 17 точки, една повече от нея вкара Даниела Петева, а заби 14 точки и спечели 13 борби.

За Нефтохимик американката Шерил Алън се отличи с 24 точки, Вера Перостийска добави 16 точки за успеха на гостите.

Монтана – Нефтохимик 84:87 (20:28, 24:13, 35:21, 5:25)

Монтана:
 Кортни Дювър 14, Неда Джурич-кап. 12, Даниела Петева 18, Христина Иванова 11, Радостина Димитрова 17 (Мария Цанкова 7, Стефка Николова 5, Виктория Стойчева, Емилия Янчева). Треньор: Николай Боруков.

Нефтохимик:
 Вера Перостийска 16, Борислава Христова 6, Зорница Найденова 3, Ивелина Вранчева-кап. 9, Лидия Върбанова 10 (Шерил Алън 24, 12, Мария Желязкова 5, Росица Йовчева 3, Габриела Костова 2). Треньор: Дечо Коешинов.

Съдии:
 Ивайло Ресиловски, Мирослав Томов, Иван Николов.

Зала
 „Младост”-230 зрители.
Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка